Bijdrage: commissie bezwaarschriften
dinsdag 27 januari 2015 Wel eens een bezwaar ingediend bij de gemeente? Deze worden behandeld door een commissie die daarvoor is ingesteld. Omdat dit meestal over besluiten van het collega gaat, vond fractievoorzitter Dico Bac het een vreemde zaak dat het college dan gaat over de benoeming van de leden van deze commissie. Voor hem reden een amendement hierover in te dienen. Met succes!
Voorzitter,
Onze fractie heeft bij dit Raadsvoorstel één groot bezwaar,en dat is het delegeren van de bevoegdheid van benoeming van de leden van de bezwaarschriftencommissie aan het College.
Voorzitter, ik citeer het Raadsvoorstel, waarin staat als belangrijkste argument om deze bevoegdheid te verschuiven: "Aangezien de meeste bezwaarschriften gericht zijn tegen besluiten van het college wordt voorgesteld deze bevoegdheid te delegeren aan het college."
Juist dit feit zou de reden moeten zijn om de benoeming niet te delegeren, maar, conform de huidige verordening, de benoeming van de leden van de bezwaarschriftencommissie door de Raad te laten doen. Dit is transparant en voorkomt de schijn van belangenverstrengeling. Hiertoe dienen wij een amendement in. Waarin we vragen om in Artikel 6.1 ,6.3, 6.4 en 6.6 van de verordening het college van B&W te vervangen door "de Raad". De Raad vergadert om de drie weken dus snelheid hoeft geen wezenlijk probleem te zijn.
Amendement ingediend op 27 januari 2015 bij agendapunt 10, het raadsvoorstel:
“Verordening bezwaarschriftencommissie gemeente Zuidplas”
Voorgesteld wordt om in artikel 6 lid 1,3,4,6 de woorden: het College(van B&W) te vervangen door de woorden: de Raad
Toelichting:
Veruit de meeste bezwaarschriften zijn gericht tegen besluiten van het college, het is dan ook zuiverder om de leden van de bezwaarschriftencommissie door de Raad te laten benoemen. Dit is conform de huidige verordening.