Bijdrage Algemene Plaatselijke Verordening
dinsdag 17 februari 2015 Op de raadsvergadering van 17 februari stond de actualisering van de Algemene Plaatselijke Verordening in Zuidplas. Dit is een verzameling regels die door het gemeentebestuur vastgesteld kan worden en die voor al haar inwoners geldt! Fractievoorzitter Dico Bac sprak zijn waardering uit voor het werk wat de gemeente gedaan heeft voor het actualiseren van de APV. Tegelijk wees hij erop dat "regels maken nodig, maar regels handhaven zeker zo belangrijk is."
Voorzitter,
Dank voor de de toelichting op de wijzigingen en het overzicht oud/nieuw. Dit maakte het voorstel makkelijker te beoordelen. Nu een compliment: het college heeft een aantal overbodige zaken geschrapt en een aantal regels vereenvoudigt. Mooi voorbeeld hiervan vind onze fractie het schrappen van vergunningen voor regulier en lokaal collecteren. Prima!
Extra verordeningen tegen overlast van honden wordt door onze fractie ook gewaardeerd. Tegelijkertijd komen we hier dan bij een belangrijk punt: hoe is de handhaving? Regels maken is nodig, maar regels handhaven is zeker zo belangrijk. Kunt u als voorbeeld aangeven hoe vaak er bijvoorbeeld is gehandhaafd op niet aangelijnde honden?
Het evenementenbeleid is wel een punt van zorg, grootschalige evenementen, staan over het algemeen niet in dienst van de lokale gemeenschap. Onze fractie wil dat evenementen, die niet gelieerd zijn aan Zuidplas en het karakter van het gebied, beoordeelt worden door de raad.
Bij straatreclame wordt niets gezegd over het opruimen na afloop van de termijn. In de praktijk zien we nogal eens reclame uitingen veel te lang blijven staan. Wat kunt u hieraan doen?
Nieuw is niet altijd beter dan oud, hierom de vraag om een aantal wijzigingen niet door te voeren
- Art. 1.3 Indienen aanvraag. De verlenging van de termijn van 8 naar 13 weken vindt onze fractie niet nodig
- Art. 2.31 Verboden gedragingen. Men mag zich niet bevinden in openbare inrichting na sluitingstijd, beter is de oude formulering.
Voorzitter, zou u deze adviezen en wijzigingen kunnen verwerken, dan kan het stuk wat ons betreft als hamerstuk op de volgende raad.